TO JUŻ ROK!

Posted by: | Posted on: Kwiecień 9, 2015

21 marca 2015 roku Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej obchodziło mały jubileusz. To właśnie rok temu otrzymaliśmy wpis do KRS czyli Krajowego Rejestru Sądowego. Rejestracja Stowarzyszenia, które powstało z inicjatywy 15 członków założycieli, była katalizatorem do podjęcia wielu ciekawych działań. Naszym celem była szeroko rozumiana pomoc społeczna.

 

Przez ten rok realizowaliśmy następujące działania:

 

– projekt “OPIEKA DOMOWA – WSPARCIE I EDUKACJA – NIE JESTEŚ SAM”;

– projekt „Spotkajmy się” – zajęcia grupy wspierająco-aktywizującej dla osób po kryzysach psychicznych finansowany ze środków PFRON,

– dzięki MIKRODOTACJI zakupiliśmy sprzęt komputerowy do biura,

– zorganizowaliśmy spotkanie z przedstawicielami Rad Osiedli, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach,

– nawiązywaliśmy partnerstwa,

– szkoliliśmy się dzięki Ośrodkom Wsparcia Ekonomii Społecznej,

– pozyskiwaliśmy fundusze na cele statutowe oraz rozwój organizacji,

a przede wszystkim aktywizowaliśmy oraz edukowaliśmy lokalne środowisko.

Podczas sobotniej uroczystości było więc co wspominać. Licznie zgromadzeni goście, członkowie oraz sympatycy Stowarzyszenia, wolontariusze świętowali z nami rok działalności. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz powiatu oraz współpracujących z nami organizacji m. in.: Pani Mariola Kapuścińska  Prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Mniejszych Szans „WIĘŹ” wraz z członkami, Pan Bartosz Stolarczuk dyrektor Zespołu Szkół Łączności w Szczecinie, Prezes Stowarzyszenia Dźwięki Polic Pan Marek Cisek  a także Pan Grzegorz Świstak redaktor naczelny z gazety  Tygodnik Policki .

Pani Prezes Ilona Kulik podczas prezentacji multimedialnej zapoznała wszystkich z działaniami podejmowanymi przez członków Stowarzyszenia w roku 2014. Przybyli goście nie szczędzili słów uznania i wdzięczności w kierunku działaczy organizacji. Nie zabrakło wspólnie odśpiewanych „sto lat”, a kilka utworów zaśpiewał dla nas Pan Marek Cisek ze Stowarzyszenia Dźwięki Polic.

Podziękowano też członkom Stowarzyszenia oraz wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas na rzecz pracy społecznej. Dziękując za tak liczne przybycie, uznajemy także, że działalność Stowarzyszenia jest doceniana, co dodatkowo motywuje nas do dalszej pracy. Cieszymy się niezmiernie ze zmian, które zachodzą wokół nas. Dzięki nim integrują się ludzie i środowiska społeczne.

W nowym lokalu przy ul. Bankowej 11FGH/5 będziemy działać wspólnie na rzecz rozwoju naszego Stowarzyszenia i wspierania lokalnej społeczności.  Mamy wiele nowych pomysłów i projektów do zrealizowania.

Sobotnie święto pozytywnie nas nastroiło i utwierdziło w przekonaniu, że droga, którą podążamy jest słuszna.
Dziękujemy wszystkim za przybycie, a tym co nie mogli dotrzeć chcielibyśmy podziękować za to, że jesteście z nami i nas wspomagacie.