Migające Dłonie

Posted by: | Posted on: Czerwiec 11, 2021


Wychodzimy naprzeciw! Uczymy się MIGAĆ dla CIEBIE! KSZTAŁCIMY SIĘ DLA WAS!
Za nami prawie dwa miesiące nauki Polskiego Języka Migowego ( PJM ) z super nauczycielem Panem Darkiem (Migające Dłonie )
Jesteś osobą głuchą?
Doświadczasz kryzysu psychicznego? Chorujesz na depresję?
Powiatowy Klub Samopomocy ul. Kresowa 5 Police ZAPRASZA osoby GŁUCHE na zajęcia w czwartek i piątek godz. 16.00 na spotkanie z terapeutą zajęciowym.
Bądź jednym z nas i pomóż nam specjalizować się w PJM.

Żyją WŚRÓD nas osoby GŁUCHE, które przez barierę komunikacyjna, często żyją w samotności, przez co mogą mieć skłonności do występowania chorób bądź kryzysów psychicznych. Bariera w porozumiewaniu się, może zniechęcać do kontaktów towarzyskich.
Uczą nas od najmłodszych lat w szkole, przedszkolu języków obcych, umiemy porozmawiać z obcokrajowcem, ale z Polakiem który jest GŁUCHY już nie.
Osoby pozostające w kryzysie psychicznym nie otrzymują niezbędnego wsparcia terapeutycznego. Głuchy pacjent to temat nieznany i nieobecny. Skutki są dla głuchych wręcz dramatyczne. Zdarza się, że lekarz nie rozmawia z pacjentem przez trzy miesiące jego pobytu w szpitalu, bo nie wie, że powinien skorzystać z tłumacza Polskiego Języka Migowego.