Dzień Zdrowia Psychicznego

Posted by: | Posted on: Październik 29, 2022

W dniu 28 października  odbyły się Obchody Dnia Zdrowia Psychicznego .

DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO to bardzo ważny czas dla naszej organizacji.To dzień podsumowań ale i też okazja do zwrócenia uwagi na to jak ważne jest nasze zdrowie psychiczne. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach oraz Starostwo Powiatowe w Policach .

Podczas pierwszej części uroczystości  miała miejsce  premiera filmu „Świat widziany oczami choroby… o ludziach z marzeniami”. W filmie przedstawieni zostali bohaterowie, którzy opowiadają o tym, jak na co dzień zmagają się z własną chorobą, jednocześnie walcząc o marzenia i lepsze jutro.

Podczas drugiej części wydarzenia swoją premierę miała również druga część filmu animowanego „Zdrowe myślenie Harmonijki”, Tym razem obszarem zainteresowania objęte zostały zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Goście mieli także możliwość wysłuchania prezentacji na temat stygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi, bieżących badań na ten temat oraz możliwości jej zapobiegania.

Ostatnim punktem programu była prezentacja filmu, stworzonego przez grupę „Pomagacze” ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach. Wskazywał na potrzebę szacunku i akceptacji wobec drugiego człowieka.

Podczas uroczystości można było obejrzeć galerię prac malarskich pt. „Depresja Duszy ” autorstwa Pani Marioli Koszczuk, uczestniczki Powiatowego Klubu Samopomocy w Policach, a zarazem jednej z bohaterek filmu dokumentalnego .

Pragniemy raz jeszcze podziękować  wszystkim którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia. Naszym gościom,  dziękujemy za uczestnictwo, przyjazną atmosferę i postawę pełną powagi i szacunku do omawianego tematu.

Wydarzenie współfinansowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Starostwo Powiatowe w Policach .